Večer věnovaný vzpomínání nejen na Karla Gotta

24. 9. 2021

img_20210922_203437.jpg

V podvečer ve středu 22. září 2021 uspořádal spolek Kokonín v prostorách restaurace Sokolovna v Jablonci nad Nisou – Kokoníně první letošní besedu pro místní občany. Hostem byl hudebník a bubeník Jan Žižka, který v minulém roce vydal poutavou knihu svých memoárů přiléhavě nazvaných „Zlatá éra s Karlem Gottem aneb čtvrt století za zády Mistra“. Kniha vydaná v nákladu téměř 3.0000 kusů je v současnosti již téměř rozebrána. Přesto byla na besedě k prodeji za sníženou cenu. Během řady dotazů z publika rekonstruoval svou hudební kariéru, během které spolupracoval nejen s Karlem Gottem, ale také s Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Ladislavem Štaidlem, Rudolfem Roklem a dalšími předními českými zpěváky a umělci. Jan Žižka byl také spoluzakladatelem jazzrockového Pražského výběru Michaela Kocába. Zavzpomínal na Karla Gotta nejen jako na velkého profesionála a celosvětově uznávaného hudebníka, ale také jako na esoterika, znalce historie a politiky s širokým rozhledem, který by mu mohl závidět leckterý akademik. Nevyhnul se ani osobním dotazům ohledně svého poměrně negativním vztahu k českému bulváru a své osobní vazbě k Dominice Gottové, který navázal v jejich 16 letech. Celou besedu proložila zpěvem manželka Jana Žižky Olívie Žižková. V jejím podání mohlo aplaudující a dojaté publikum mimo jiné vyslechnout písně Zvonky štěstí a Včelka Mája. Sama pak zavzpomínala na vznik své nejpopulárnější písně Evropo dýchej z roku 2016 a na herce Jiřího Krytináře, který byl v posledních letech svázán právě s Jabloncem na Nisou (kde zemřel v roce 2015) a se kterým Olivie spolupracovala v rámci jeho divadla.

Webové stránky zpěvačky a herečky Olivie Žižkové, která v těchto dnech představuje unikátní fotokalendář na rok 2022

www.oliviezizkova.com

Na listopad připravuje Spolek Kokonín obdobnou besedu se spisovatelkou Marií Formáčkovou, která bude vzpomínat na herečky Helenu Růžičkovou a Zitu Kabátovou. Všichni případní zájemci jsou předem zváni.

Mgr. Bc. Jan Kopal, předseda spolku Kokonín z.s.

img_20210922_185028.jpg

fb_img_1632485410435.jpg