AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE

Příspěvky

Nová kniha o Jablonci spisovatele Štěpána Kučery

29. 8. 2023

Po dvou románech zabývajících se velkými lidskými otázkami vydal jablonecký spisovatel Štěpán Kučera knihu o svém rodném městě nazvanou jasně: Gablonz / Jablonec.

Uctění památky československých parašutistů

20. 6. 2023

Památku československých parašutistů, kteří za druhé světové války provedli úspěšný atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, si v neděli v Praze připomněly stovky lidí. U pravoslavného chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Resslově ulici se pietního aktu zúčastnili příslušníci armády, vojenští veteráni, příbuzní zemřelých parašutistů, politici i veřejnosti. Nechyběli mezi nimi i zástupci našeho spolku. Byli jsme také mezi účastníky pietního aktu pořádaného Českým svazem bojovníků za svobodu v pražských Dejvicích.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 1

Přelet nad kokonínskou kapličkou

1. 6. 2023

Po sérii fotografií přinášíme též jedinečný filmový pohled na kokonínskou kapličku, kterou pro náš spolek exkluzivně prostředkoval pilot Jan Dufek prostřednictvím jím řízeného dronu.

Nový Jablonecký měsíčník č. 6/2023

1. 6. 2023

Vychází nové číslo Jabloneckého měsíčníku, kde nechybí ani článek o činnosti našeho spolku.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Kokonínská kaplička z leteckého pohledu

30. 5. 2023

Přinášíme jedinečný pohled na kokonínskou kapličku, který pro náš spolek exkluzivně zprostředkoval pilot Jan Dofek, který je pořídil prostřednictvím dronu.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Maršovice na starých i nových pohlednicích a fotografiích

15. 5. 2023

Městská knihovna Jablonec nad Nisou pořádá dne 16. května 2023 od 17:00 hodin v audiovizuálním sále knihovny (2. patro) besedu s Jaroslavem Švástou na téma "Maršovice na starých i nových pohlednicích a fotografiích".

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Vzpomínka na československé letce v Holandsku

15. 5. 2023

Mnozí vlastenci a patrioti si připomněli 78. výročí porážky německého nacismu v Evropě. O jedné netradiční misi, jejíž součástí jsme měli možnost být součástí přinášíme následující reportáž. Pořádající organizací byli Patrioti odkazu generálmajora Jana Romana Irvinga z Plzně.

Ohlednutí za vydařenou besedou s hledačem Josefem Mužíkem

10. 5. 2023

V následujícím článku přinášíme malé ohlédnutí za vydařenou besedou s hledačem Josefem Mužíkem a fotoreportáž z této besedy.

Kardinál Dominik Duka oslavil své 80. narozeniny

26. 4. 2023

Spolek Kokonín, z.s. se připojil k četným gratulantům, kteří si dnes připomínají 80. narozeniny kardinála a velkého českého vlastence Dominika Duky.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Liberecká DRBNA referuje o naší petici

24. 4. 2023

Úsilí spolku Kokonín a mnoha kokonínských a maršovický občanů o zachování pošty v kokoníně neunikla ani Liberecké drbně, která v článku nazvaném "V Jablonci mají jasno. Pošta zavře Kokonín i Šumavu. Petice nepomohla" přináší informace o aktuálním vývoji  celé causy.

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17