AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE

Příspěvky

Poklidné prožití svátků vánočních

22. 12. 2021

V čase předvánočním nemůže na našich stránkách chybět vánoční přání adresované všem našim členům, podporovatelům, přátelům a všem lidem dobré vůle.

S Janem Rychetským po stopách československých legií od Zborova do Vladivostoku

6. 12. 2021

Přinášíme reportáž z úspěšné besedy s cestovatelem, novinářem a spisovatelem Janem Rychetským, která se uskutečnila v kokonínské Sokolovně v sobotu 13. listopadu 2021. Tato akce byla poslední letošní akcí. Těšíme na setkání na podobných akcích v roce 2022.

Zemřel kamarád Jaroslav Louda

2. 12. 2021

O minulém víkendu nás zasáhla smutná zpráva, že navždy odešel náš kamarád a pravidelný účastník akcí našeho spolku pan Jaroslav Louda z Jablonce nad Nisou. Zemřel ve věku 67 let. Čest jeho památce!

RNDr. Josef Hausmann, CSc. a jeho zamyšlení nad 17. listopadem

24. 11. 2021

Zajímavé zamyšlení našeho podporovatele, vědce a známého spisovatele RNDr. Josefa Hausmanna, CSc. na téma připomínání významných revolucí ve Francii a v zemích Koruny české přinášíme v následujícím článku, který exkluzivně pro náš spolek sepsal.

Spolek Odchod.eu: Zahajujeme odboj proti EU

23. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že na našich stránkách přetiskneme zásadní prohlášení spolku Odchod.eu, který sdružuje převážně mladé lidi a vyjadřuje jejich postoj k Evropské unii, který je nám názorově blízký.

Listopadový Jablonecký měsíčník

1. 11. 2021

Vychází nové číslo Jabloneckého měsíčníku a na jeho stránkách čtenáři naleznou také článek o činnosti našeho spolku, konkrétně o vydařené besedě s hudebníkem  Janem Žižkou. Pokud listopadový Jabloneck měsíčník ještě nemáte, můžete si ho vyzvednout v infocentru na jablonecké radnici.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Přemysl Votava: Karel Havlíček, i dnes „ burcující “

27. 10. 2021

Tentokrát přetiskujeme článek, který nám zaslal Přemysl Votava z Prahy a který je věnovaný aktuálnímu 200. výročí narození novináře, básníka, spisovatele a politika Karla Havlíčka Borovského, jenž je považován za zakladatele zakladatele novodobé české žurnalistiky.

Připomínka vzniku Československa

26. 10. 2021

28. říjen po zásluze patří mezi největší národní svátky. Od této historické chvíle uplynulo již 103 let. Republika a národní svoboda byla draze vykoupena krví československých legionářů. Toto výročí si připomínáme nejen my, ale např. také Český svaz bojovníků za svobodu formou slavnostního shromáždění na Pražském hradě.

Návštěvnost našich stránek přesáhla 100.000

18. 10. 2021

Děkujeme všem, kteří sledují naše webové stránky. V současnosti je vás více než 100.000. Několik stovek denně a měcíčně více než 4.000.

Tradiční vzpomínka na Antonína Švehlu

12. 10. 2021

Zveřejňujeme pozvánku od našich přátel ze Společnosti Antonína Švehly na další tradiční slavnostní shromáždění u busty státníka první republiky Antonína Švehly v Praze 15 - Hostivaři v předvečer výročí státního svátku vzniku Československa, jehož byl spolutvůrcem s prezidentem TGM.

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17