Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nestor české psychologie Milan Nakonečný oslavil 90

11. 2. 2022

milan-nakonecny.jpg

 

Horaďovický rodák Milan Nakonečný je nejen přední český psycholog, ale také historik, znalec české magie a okultismu, vysokoškolský pedagog a autor řady vysokoškolských učebnic.

Je publikačně velice aktivním autorem zejména v oblasti obecné, sociální a politické psychologie. Zabývá se rovněž fenoménem antidemokratických politických hnutí první republiky (publikace Vlajka a Český fašismus) a esoterismem (magie, hermetismus, okultismus apod.). Jeho záběr a rozsah jeho znalostí je přímo renesanční.

V současné době stále ještě přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, dříve spolukonstituoval andragogiku na Filozofické fakultě UK. Snažil se rovněž o vymezení oboru sociální pedagogika. V akademickém prostředí tvrdě vystupoval proti udělování vědeckých hodností tzv. za zásluhy (nepodporoval udělení docentury pro Jiřinu Šiklovou). Pracoval také jako manželský poradce, dětský psychodiagnostik a středoškolský učitel. Byl čestným předsedou studentského Červenobílého vlasteneckého hnutí a upřímným českým vlastencem.

Mgr. Bc. Jan Kopal