Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE

Příspěvky

Setkání u hrobu státníka a politika Antonína Švehly

27. 12. 2021

Dne 12.12.2021, u příležitosti výročí úmrtí našeho hostivařského významného rodáka a státníka Antonína Švehly, uspořádala Společnost Antonína Švehly pietní shromáždění u jeho hrobu na hostivařském hřbitově. V článku přinášíme reportáž z této tradiční akce. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Poklidné prožití svátků vánočních

22. 12. 2021

V čase předvánočním nemůže na našich stránkách chybět vánoční přání adresované všem našim členům, podporovatelům, přátelům a všem lidem dobré vůle.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

S Janem Rychetským po stopách československých legií od Zborova do Vladivostoku

6. 12. 2021

Přinášíme reportáž z úspěšné besedy s cestovatelem, novinářem a spisovatelem Janem Rychetským, která se uskutečnila v kokonínské Sokolovně v sobotu 13. listopadu 2021. Tato akce byla poslední letošní akcí. Těšíme na setkání na podobných akcích v roce 2022.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Zemřel kamarád Jaroslav Louda

2. 12. 2021

O minulém víkendu nás zasáhla smutná zpráva, že navždy odešel náš kamarád a pravidelný účastník akcí našeho spolku pan Jaroslav Louda z Jablonce nad Nisou. Zemřel ve věku 67 let. Čest jeho památce!

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

RNDr. Josef Hausmann, CSc. a jeho zamyšlení nad 17. listopadem

24. 11. 2021

Zajímavé zamyšlení našeho podporovatele, vědce a známého spisovatele RNDr. Josefa Hausmanna, CSc. na téma připomínání významných revolucí ve Francii a v zemích Koruny české přinášíme v následujícím článku, který exkluzivně pro náš spolek sepsal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Spolek Odchod.eu: Zahajujeme odboj proti EU

23. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že na našich stránkách přetiskneme zásadní prohlášení spolku Odchod.eu, který sdružuje převážně mladé lidi a vyjadřuje jejich postoj k Evropské unii, který je nám názorově blízký.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Listopadový Jablonecký měsíčník

1. 11. 2021

Vychází nové číslo Jabloneckého měsíčníku a na jeho stránkách čtenáři naleznou také článek o činnosti našeho spolku, konkrétně o vydařené besedě s hudebníkem  Janem Žižkou. Pokud listopadový Jabloneck měsíčník ještě nemáte, můžete si ho vyzvednout v infocentru na jablonecké radnici.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Přemysl Votava: Karel Havlíček, i dnes „ burcující “

27. 10. 2021

Tentokrát přetiskujeme článek, který nám zaslal Přemysl Votava z Prahy a který je věnovaný aktuálnímu 200. výročí narození novináře, básníka, spisovatele a politika Karla Havlíčka Borovského, jenž je považován za zakladatele zakladatele novodobé české žurnalistiky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Připomínka vzniku Československa

26. 10. 2021

28. říjen po zásluze patří mezi největší národní svátky. Od této historické chvíle uplynulo již 103 let. Republika a národní svoboda byla draze vykoupena krví československých legionářů. Toto výročí si připomínáme nejen my, ale např. také Český svaz bojovníků za svobodu formou slavnostního shromáždění na Pražském hradě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Návštěvnost našich stránek přesáhla 100.000

18. 10. 2021

Děkujeme všem, kteří sledují naše webové stránky. V současnosti je vás více než 100.000. Několik stovek denně a měcíčně více než 4.000.

 
Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »