AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE

Příspěvky

Rekonstrukce legionářské anabáze s novinářem Janem Rychetským

9. 10. 2021

Pomalu se přiblížil čas další besedy v kokonínské Sokolovně, která se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2021. Bude věnována tématice československých legií. Hostem bude spisovatel a novinář Jan Rychetský. Začíná v 15:00 hod.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

Malé předvolební zamyšlení o práci sčítacích komisařů

5. 10. 2021

Demokracie není bez voleb a volby bez těch, kteří se podílejí na jejich přípravě a sčítání.

Výstava na stromech

4. 10. 2021

Zveřejňuje odkaz na akci pořádanou partnerskou organizací  ZO ČSOP Kokonín.

Rebel Daniel Landa v Jablonci nad Nisou

30. 9. 2021

Známý hudebník, herec a básník Daniel Landa zavítá v sobotu 2. října do 2021 v 18:00 hod. do Jablonce nad Nisou v rámci svého projektu Zlatý špendlík. Jeho úsilí směřující k aktivizaci občanského odporu plně podporujeme. Také proto zde zveřejňujeme letáček na sobotní akci a odkaz na webové stránky projektu Zlatý špendlík.

Celý příspěvek | Rubrika: AKTUALITY A POŘÁDANÉ AKCE | Komentářů: 0

V Těpeřích o skle a historii

29. 9. 2021

Obdrželi jsme zajímavou pozvánku, kterou rádi přetiskujeme: Srdečně Vás zveme již tuto středu 29. 9. 2021 od 18:00 na besedu o historii a současnosti sklářského průmyslu na Jablonecku a o historii našeho regionu v letech 1938-1945. Hosty besedy budou těpeřský sklář Karel Sobotka a Petr Taranda, badatel a publicista.

Prof. Petr Čornej míří do Kokonína

27. 9. 2021

Připomněli jsme si 600. výročí založení husitského Tábora - viz. odkaz záznamu konference uskutečněné dne 23. září 2021 v Praze, na které přední český historik profesor Petr Čornej přislíbil našemu spolku, že v následujícím roce 2022 přednese přednášku věnovanou tématice husitství a hejtmanovi Janu Žižkovi.

I my se totiž hlásíme k prvorepublikovému heslu prezidenta Osvoboditele, že TÁBOR JE NÁŠ PROGRAM!

Večer věnovaný vzpomínání nejen na Karla Gotta

24. 9. 2021

První letošní akce našeho spolku se nesla v přátelském duchu a na základě hodnocení všech přítomných se velmi vydařila. Pro ty, kteří nedorazili, nemusí smutnit - v brzké době se chystají další obdobné.

100 let Československé obce legionářské

7. 9. 2021

V sobotu 4 září 2021 si Československá obec legionářská připomenula své výročí mohutným pochodem z Václavského náměstí na Vítkov. Zástupce našeho spolku byl této akci přítomen

Gratulace premiérovi k 67. narozeninám

3. 9. 2021

U příležitosti 67. narozenin zaslal také spolek Kokonín premiérovi České republiky Ing. Andreji Babišovi krátkou neformální gratulaci.

V sobotu 4. 9. 2021 s vlastenci na Říp

27. 8. 2021

Přinášíme další pozvánku od spřátelených organizací, kterou je tentokrát vlastenecký výšlap na horu Říp.

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17